Smiltenē uzņems “Vivus.lv MTB maratonu”

Svētdien, 8. jūnijā, ar aptuveni 600 riteņbraucēju piedalīšanos Smiltenes pusē tiks aizvadīts “Vivus.lv MTB maratona” 3. posms. Starts un finišs – Tepera autotrasē.

Tradicionāli par Smiltenes posma trases veidošanu atbild vietējie riteņbraukšanas entuziasti Brakovsku ģimene. “Jau pašos pirmsākumos sacensību organizatori meklēja iespējas, kas varētu veidot trases un zinot, ka palīdzējām “SEB MTB maratonam”, uzrunāja mūsu ģimeni. Šīs sacensības no “SEB” atšķiras ar to, ka trases ir sarežģītākas un dinamiskākas. Mēs meklējam jaunas vietas, izcērtam nevajadzīgos kokus un attīrām neizbraucamas vietas un veidojam trasi, nevis braucam jau par iztaisītiem meža ceļiem,” atšķirību starp vienu un otru maratonu raksturo Ilze Brakovska.

Viņas ģimene katru gadu apzināti meklē aizvien jaunas un līdz šim neatklātas vietas, kurās veidot trasi. Viena no tādām šogad būs lapsu grava netālu no Niedrāja ezera gala. “Tur ir ala pie alas. Šo vietu nākotnē varētu iekļaut velotūrisma maršrutā,” saka trases veidotāja. Jāpiebilst, ka šoreiz lielākie darbi gulstas uz Ilzes un viņas dēla Mārča pleciem, jo meita Rūta kopā ar tēvu Jāni uz Vāciju, kur risinās Pasaules kausa izcīņas 4. posms MTB XC riteņbraukšanā, bet pēc tam Eiropas čempionāts.

“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka trase vedīs gar Niedrāja ezeru un apkārt esošajiem meža ezeriem, Spicieri, Bilskas pagasta Zeltiņiem, tālāk virzīsies uz Silvas un “Jautrā oda” pusi, Cērtenes pilskalnu, Klievezera apkārtni un atpakaļ uz autotrasi. Vienīgie satiksmes ierobežojumi plānoti Silvā, kur satiksmi regulēs policija. Taču iedzīvotājiem jābūt vērīgiem un saprotošiem arī Vecajā parkā “Brūža” tuvumā, kā arī peldētgribētājiem iepriekš minēto ezeru peldvietās.

Dienas kārtība
Pulksten 12 starts “VELOPROFS” 50–60 kilometru garajam maratonam
Pulksten 12.10 starts “LIMPO” bērnu (vecumā līdz 12 gadiem) braucienam
Pulksten 13 bērnu brauciena dalībnieku apbalvošana
Pulksten 13.20 starts “Latvijas Valsts mežu MTB” 25–30 kilometrus garajam pusmaratonam
Ap pulksten 14.10 maratona finišs
Ap pulksten 14.30 pusmaratona finišs
Pulksten 16 apbalvošana