Kalnu riteņbraucēji noskaidro ātrākos Ventspilī

Svētdien, 29. aprīlī, ar sacensībām Ventspilī tika atklāta jaunā VIVUS.LV MTB Maratona sezona. Draudzīgākais kalnu riteņbraukšanas seriāls šogad saviem dalībniekiem piedāvā iespēju sacensties HRX Maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Labs Kino pusaudžu distancēs, kā arī CIDO Bērnu braucienā.


Jau līdz ar rītausmu, no dažādām Latvijas malām, MTB entuziasti sāka mērot ceļu uz Ventspils Piedzīvojumu Parku, lai ievērtētu Piejūras taciņas un noskaidrotu savā starpā ātrāko.

Jānis Baltaisbrencis (VIVUS.LV MTB Maratons līdzorganizators): “Ventspils kā sezonas sākums ir izvēlēta apzināti, balstoties uz mūsu daudzgadējo pieredzi par pavasara laikapstākļiem Latvijā, ar domu, lai nebūtu pārāk slapjš un lieli dubļi. Priekš daudziem MTB braucējiem šīs ir sezonas pirmās sacensības, tāpēc Piejūras zona ar ne pārāk kalnaino reljefu ir lieliska vieta, kur iespējams izveidot dinamiskas distances ar dalībniekiem interesantām tehniskām sekcijām.”

Braukt gribētājiem savās gaidās nebija jāviļas. Distanču maršrutā iekļauts kāpiens “Lemberga Hūtē”, ātras sausas taciņas, kas mijās ar smilšu sekcijām un finālā atkārtos kāpiens kalnā ar tam sekojošu nobraucienu un finišu pakājē. Laiks ideāli piemērots riteņbraukšanai – neliels jūras vējš, viegls pavasarīgi atspirdzinošs lietutiņš, ko ik pa brīdim nomaina saule.
Kā pirmie uz starta stājās HRX Maratona distances dalībnieki. Viņiem mērojami 54 km. Ierindā visi spēcīgākie Latvijas MTB riteņbraucēji. Lielākā intriga ne tikai šodien, bet sagaidāma arī visas sezonas garumā, ir cīņa starp ZZK un Pulsar komandu sportistiem.

Starts!

Jau pirmajā kāpumā cīņa par CAT aktīvākā braucēja punktiem. Tālāk nobrauciens un, līdzjutēju skatienu pavadīti, sportisti dodas mežā. Pēc pirmā apļa vadībā izvirzījies Arnis Pētersons (ZZK). Viņam ar vairāku sekunžu intervālu seko Pulsar komandas braucēji - Uldis Ālītis un Oskars Muižnieks, kuriem uz pēdām min Jānis Ozols (ZZK). Otrā apļa laikā Pētersonam savu pārsvaru izdodas palielināt un finišu viņš sasniedz lepnā vientulībā. Sīvākā cīņa izvēršas par otro vietu, kurā spēcīgākais izrādās Ozols, kas aiz sevis atstāj Muižnieku un Ālīti. Savukārt dāmu konkurencē pārliecinoši uzvaru izcīna Katrīna Jaunslaviete-Ķipure (ZZK).

Arnis Pētersons (ZZK komanda): “Es gribēju nobraukt riktīgi ātru braucienu. Noteiktas komandas stratēģijas mums īsti nebija. Vienkārši improvizēju. Izmantoju distances sākuma daļā radušos situāciju, kad kopā ar mani un Pulsar [komandas] braucēju bija mans komandas biedrs [Jānis Ozols]. Pamēģināju aizmukt. Tālāk dodos uz Austriju. lai turpinātu gatavotos Pasaules Kausa posmiem.”

Oskars Muižnieks (Pulsar komanda): “Ātrs brauciens! No paša starta visos [braucējos] jūtama nervozitāte. Sīva cīņa par pozīciju līdz pirmajai takai. Viss izšķīrās trases tehniskajās vietās, kur smiltis, tur arī veidojās atstarpes. Tādā vietā arī aizbrauca Arnis [Pētersons]. Nespējām turēt viņa tempu. Turpinājumā kopā ar komandas biedru Uldi [Ālīti] cīnījāmies ar Jāni Ozolu. Es personīgi jutu, ka šodien nebūs mans finišs, tāpēc apsveicu ZZK komandu ar panākumu un esmu ļoti apmierināts ar izcīnīto 3.vietu.”

Katrīna Jaunslaviete-Ķipure (ZZK komanda):  “Gribēju šodien finišēt pirmā. Esmu priecīga, ka to izdevās arī realizēt. Ļoti izbaudīju trasi- foršas meža taciņas, sausa un ātra. Lieliska atpūta uz riteņa!”

HRX Maratona Distance (Vīrieši) rezultāti:

Arnis Pētersons (ZZK)
Jānis Ozols (ZZK)
Oskars Muižnieks (Pulsar)

HRX Maratona Distance (Sievietes) rezultāti:

Katrīna Jaunslaviete-Ķipure (ZZK)
Lāsma Ozola (PATRIA BOTTECCHIA)
Ingrīda Šmite (Baldones Velokomanda)

VIVUS.LV MTB Maratons ir domāts ne tikai sportistiem. Tajā ļoti īpašu vietu ieņem gados jaunie un jaunākie velobraucēji. Labs Kino pusaudžu distances dalībnieki, savos 10 km, spēkos mērojas tajās pašās takās, kur cīnās viņu vecāki. Tikmēr CIDO Bērnu distances dalībnieki mācās apgūt sacīkšu marķējumu un met līkločus pļaviņā.

Mairis Levans (VIVUS.LV MTB Maratons līdzorganizators): “Mēs esam par ģimenisku atmosfēru. Mēs apzināmies, kāds ir maksimālais dalībnieku skaits, ko mūsu veidotie sacensību maršruti pieļauj, lai pasākums saglabātu savu īpašo garšu. Mūsu veidotās distances ir tehniskākas, kas mazina vidējo ātrumu, bet līdz ar to arī sacensības kļūst drošākas. Visu laiku cenšamies domāt uz priekšu, kā mūsu pasākumu padarīt interesantāku tā dalībniekiem, ieviešot dažādas jaunas atrakcijas un nominācijas par ko cīnīties braucējiem trasē. Mūsu starta koridoru sistēma ir veidota ar domu, lai katram dalībniekam būtu iespēja pacīnīties ar sev spēkos līdzīgākajiem.”

Noskatījušies HRX Maratona un Labs Kino pusaudžu distanču dalībnieku cīņas, jau nepacietībā uz starta pulcējās Latvijas Valsts Meži pusmaratona distances braucēji, kuriem jāpieveic 27 km. Klātesošajiem priekšā tiek stādīti 10 spēcīgākie braucēji pēc pagājušās sezonas rezultātiem. Līdzjutēju gaviles un sacīkstes var sākties! Garā riteņbraucēju čūska izvijās pa Ventspils Piedzīvojumu Parka teritoriju un aiztraucās jūras virzienā. Pēc stundas, ātrākie jau atgriežas skatītāju redzes lokā. Pēdējā kāpumā, uzmundrinājuma saucieniem skanot, aizraujošā cīņā uzvaru izrauj Arvo Godiņš (ZZK). Starp dāmām visātrāk Latvijas Valsts Meži pusmaratona distanci pieveic Santa Sanija Jurgena (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree).

Latvijas Valsts Meži Pusmaratona distance (Vīrieši) rezultāti:

Arvo Godiņš (ZZK)
Dzintars Ausmanis (SPORTLAND BOTTECCHIA)
Raivis Jansons (VW komerctransports – Veloprofs.lv)

Latvijas Valsts Meži Pusmaratona distance (Sievietes) rezultāti:

Santa Sanija Jurgena (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree)
Aiga Paegle (Engures sportam)
Anita Antone (Baldones Velokomanda)

VIVUS.LV MTB Maratona 1. posma noslēgumā, dalībnieki, sumināja dienas laureātus, dalījās iespaidos un jau sāka kalt plānus nākamajam pasākumam, kas norisināsies 27. maijā, Tukumā.

Māris Krūze (VIVUS.LV MTB Maratons līdzorganizators): “Lielā mērā mēs visi [VIVUS.LV MTB Maratons dalībnieki] esam tāda komūna, kurā pulcējas velobraucēju “izlasīte”, kuriem tieši patīk meži, takas. Mūsu filozofija- ja var nebraukt pa ceļu, tad nebrauc pa ceļu, līdz ar to Tu esi tuvāk dabai un redzi skaistas vietas, izbaudi jaukākas taciņas, straujākus nobraucienus un stāvākus kāpumus. VIVUS.LV MTB Maratons ir “čiliņš”, draugu pulks, laba atmosfēra, atsaucīgi dalībnieki.”

VIVUS.LV MTB Maratons sacensību kalendārs:
27. maijs Tukums
10. jūnijs Pļaviņas
8. jūlijs Talsi
22. jūlijs Smiltene
5. augusts Cēsis
8. septembris Ape/Vastse-Roosa (EE)