Apes apkārtnē noslēdzās Vivus.lv MTB velomaratona sezona

Neraugoties uz  laikapstākļu niķiem sacensību rītā, ar ievērojamu  dalībnieku  skaitu Apes apkārtnē  pārrobežu trasē  sestdien veiksmīgi aizritēja  Vivus.lv MTB kalnu divriteņu maratona septītais  posms. Tas vienlaikus  bija arī seriāla 11. sezonas noslēgums, kurā piedalījās sportisti ne tikai no Latvijas, bet arī  no vairākām kaimiņvalstīm.

55 km garo  HRX  maratona distanci,  uzrādot rezultātu 2:21.16,  visātrāk veica  Lauris Purniņš (komanda My Sport Veikals), otrajā vietā  atstājot Kārli Baltaci (Patria Bottecchia). Trešais  rezultāts - alūksnietim Oskaram Muižniekam (Sportlife.lv), kas bija pietiekami, lai nodrošinātu uzvaru kopvērtējumā.    Viņi ieguva savā īpašumā arī tradicionālos “Vaidavas kausus” velomaratonā. Sievietēm nepārspēta palika Katrīna Jaunslaviete (ZZK), viņas uzrādītais laiks 2:48:36. Aiz viņas - Lelde Ardava (Rietumu Banka-Rīga), trešā - Lāsma Ozola (Patria Bottecchia).

Latvijas Valsts meži pusmaratona distancē 36 kilometrus ar laiku 1:29:56  visātrāk pieveica Atis Paksis (komanda Filter Havaii Express), sieviešu konkurencē labākā bija  Aiga Paegle (Engures sportam), viņas sasniegtais laiks -  1:59.24.

Jaunie velosportisti sacentās Labs Kino pusaudžu (14 km) distancē, kur uzvarēja Ronalds Blumbergs un  Lāsma Elīza Vaivode.  Toties  paši mazākie riteņbraukšanas cienītāji vairākās vecuma grupās  piedalījās patiesām emocijām bagātajās Cido bērnu sacensībās.

Sacensību  starts un finišs arī šogad bija  Igaunijas pusē, Monistes pagasta Vastse-Roosa ciemā, bet daudzveidīgā trase  arī šajā posmā neveda pa asfaltu, bet  gan pa gleznainām meža takām un lauku ceļiem, vijoties cauri Apes un Alūksnes novadam,  kā arī  Apes pilsētas teritorijai un Igaunijas Paganamaa. Riteņbraucējiem vairākkārt nācās šķērsot valsts robežu - HRX maratona distances veicējiem pat 8 reizes!  Sportistiem vietām nācās gan šķērsot  purvainas vietas un pļavas, pārvarēt stāvus kāpumus un nobraucienus.

Sacensību noslēgumā viesmīlīgajā igauņu ”Mežabrāļu saimniecībā”  tika apbalvoti posma laureāti, bet pēc sportiskām atrakcijām, pirts  un vakariņām tika sumināti sezonas kopvērtējuma uzvarētāji. HRX maratona distancē tie ir Oskars Muižnieks, Jānis Ozols un Dimitrijs Sorokins,  sievietēm Katrīna Jaunslaviete, Lelde Ardava un Lāsma Ozola. Latvijas Valsts Meži pusmaratona kopvērtējumā triumfēja Didzis Slaidiņš, Atis Paksis, Raivis Jansons, kā arī Rūta Brakovska, Aiga Paegle un Helēna Mūrniece.

Summējot finišā un starpfinišos  gūtos punktus,  CAT aktīvākie braucēji šajā posmā bija  O. Muižnieks,  K. Baltacis, J. Ozols. Starp  dalībniekiem, kuri bija piedalījušies visos 7 posmos, tika izlozēts CAT telefons. Tika noteikti “ātrākās jūdzes” veicēji.

Komandu vērtējumā šajā posmā HRX maratonā pirmie  ”Patria Bottecchia”, tālākās vietās atstājot  “Subaru AD REM Auto MTB”  un ZZK.  LVM pusmaratona laureāti: Volkswagen Veloprofs.lv, Filter Havaii Express un Sportland Bottecchia komanda. 

Apes posmā tika apbalvoti arī  veiksmīgākie  braucēji svarā virs 100 kg. Šajā atraktīvajā nominācijā,  pirms starta  Matīsa Karro vadībā svinīgi nosvērti, ātrākie  no “svarīgākajiem” maratona pieveicējiem bija Ģirts Jakuška,  Jānis Hartmanis un Arturs Švūksts, bet no pusmaratonistiem -  Oskars Frolovs, Artis Kalniņš un  Jānis Pētersons.

Noslēgumā dalībnieki lustējās  ballē, pārrunājot  trasēs  piedzīvoto un smeļoties enerģiju nākamajai sezonai.  “Bija patīkama gonka! Trase bija ļoti interesanta gan ar dabas skatiem, gan stumjot pa lietus radītajiem dubļiem. Daudz tehnisku vietu - ar saknēm, līkumiem, risēm. “Apdzinēji” arī bija kārtīgi un kopējā atmosfēra super”, tā  komentāros ar  iespaidiem  dalījās  vairāki  garās distances veicēji.

 Vivus.lv  MTB sacensību rīkotāji  saka lielu paldies visiem dalībniekiem, atbalstītājiem, palīgiem, līdzjutējiem, kopīgiem spēkiem izveidojot  iecienītu, plaša mēroga pasākumu.  Septiņos seriāla posmos šosezon  pavisam piedalījušies ap 1700 dalībnieku! Uz tikšanos nākamajā kalnu velosipēdu  sezonā, kurā, par godu Latvijas simtgadei,  Apes posmā būs iespēja izmēģināt spēkus arī 100 km distancē!