Vivus.lv MTB maratona desmitā jubilejas sezona finišēs Apes pusē!

10. septembrī  Apes apkārtnē notiks Vivus.lv MTB (kalnu divriteņu) maratona  jubilejas sezonas  septītais - noslēguma posms. Vienlaikus sportisti izcīnīs arī tradicionālos “Vaidavas kausus” kalnu divriteņu maratonā. Tieši Apē pirms  10 gadiem dzima šīs  MTB  sacensības, kas nu jau kļuvušas populāras visā Latvijā. 

Sacensību organizatori ziņo, ka starta un finiša zona, tāpat kā pagājušā gadā, būs izvietota  Igaunijas pusē -  Monistes pagasta Jaunrozes  (Vastse Roosa) ciemā. Tas iespējams, pateicoties veiksmīgajai  sadarbībai ar Mežabrāļu sētas - Metsavenna talu saimniekiem Marianni un Meelisu Mottus. Daudzveidīgā sacensību distance būs izveidota  gan pa  Apes un Alūksnes novadu, gan Igaunijas teritorijā - Paganamaa. Paredzēts, ka maratona distances dalībnieki robežu šķērsos septiņas reizes!

LMT Straume maratona distances garums būs 50 - 55 km, savukārt Latvijas Valsts Meži  pusmaratona distances veicējiem trases garums plānots 30 - 35 km. Negaidītu popularitāti ieguvušās  jaunizveidotās  Labs Kino pusaudžu distances garums būs 10 - 15 km,  šī  distance būs izvietota Jaunrozes apkārtnē. Turpat, kalna pakājē pie sacensību centra notiks Limpo bērnu brauciens.

Sacensībās gaidāms ievērojams dalībnieku skaits -  tuvu tūkstotim. Viens no sacensību organizatoriem Mairis Levans prognozē, ka  maratona distancē dosies ap 250 sportisti,  bet pusmaratonā dalībnieku skaits gaidāms  pat 500. Sagaidām, ka jauniešu distance pulcēs vairāk kā  70  jaunos riteņbraucējus.  Organizatori īpaši gaida pašus mazākos - bērnu brauciena dalībniekus, un dalība viņiem ir bez maksas. Neskatoties uz to, ka šis seriāls jau  atzīts par viszaļāko un videi draudzīgāko Latvijā, pie starta ieradīsies LVM Cūkmens, lai pieņemtu no dalībniekiem īpašo svinīgo zvērestu. 

Skatītāji sacensības varēs vērot ne vien startā un finišā, bet arī Veclaicenē - Ilgāja un Palpiera ezeru apkārtnē un  Vizlu kalnā, kur būs viens no  CAT aktīvākā  maratona braucēja starpfinišiem. Ar starpfinišos un finišā krātajiem punkti sportisti cīnīsies par īpašu balvu – CAT telefonu.

Trase ienāks arī Apes pilsētā: skatītāji  varēs vērot sacensību norisi  un uzmundrināt sportistus  pie Vaidavas upes Čigānu līcī (Vaidavas ielas galā).  Kaut arī trasē būs organizatoru izveidotie dzērienu un uzkodu punkti, tomēr sportisti vienmēr ir priecīgi arī par jūsu pasniegtajām dzērienu krūzītēm un citiem atspirdzinājumiem kalnainajā distancē.  

Posma (un visa seriāla) noslēgums plānots turpat igauņu Mežabrāļu sētā (Metsavenna talu), kur notiks  uzvarētāju godināšana,  balle un salūts. Pēc sešiem posmiem maratona kopvērtējuma līdera  vietu noturējis alūksnietis Oskars Muižnieks. Konkurence  sarežģītajā  maratona trasē būs spraiga, jo Oskaru  centīsies apsteigt ne viens vien cīņubiedrs!

 Uzzināt precīzākus distanču garumu, dienas kārtību  un cita informāciju var, sekojot jaunumiem mājaslapā www.mtb-maratons.lv.

Esiet gaidīti Apē!