Milzkalnā pie Tukuma aizvadīta labāko Latvijas kalnu riteņbraucēju milžu cīņa!

Svētdien, 12. jūnijā sporta un atpūtas kompleksā Milzkalns pie Tukuma notika “Vivus.lv” MTB Maratons jubilejas sezonas 3. posms. Uz starta izgāja visi Latvijā vadošie kalnu riteņbraucēji. Šodien 50km garajā maratona distancē sportisti pievarēja gandrīz 1000 kopējie augstuma metrus. Salīdzinājumam, pirma nedēļas Siguldā aizvadītajā Eiropas čempionātā 103km distancē, tie bija 1827metri, tāpēc šo varētu dēvēt arī par neoficiālo Latvijas čempionātu MTB maratonā.

50 kilometru garajā LMT Straume distancē vīriešu ieskaitē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Mārtiņš Blūms (ZZK-Cēsis). Cīņā par goda pjedestāla otro un trešo pakāpienu piedalījās pieci sportisti un tikai finiša pēdējos metros uzzinājām, ka 2. vietu Tukuma posmā ieguva Arni Pētersons (ZZK-Cēsis), bet trešais Matīss Preimanis (Sportlife.lv).

Līdera dzelteno kreklu pēc 3 posmiem saglabā Dmitrijs Sorokins (Team Rietumu-Delfin).

Sieviešu konkurencē ātrākā jau trešo posmu pēc kārtas bija Lelde Ardava, kura arī saglabā High5 Līderes kreklu, otrajā vietā Grēte Steinburga (Greete Steinburg) no Igaunijas, bet trešā Ingrīda Šmite (Sportlife.lv)

Pirmo vasarīgo maija dienu gandrīz 1000 kalnu riteņbraukšanas profesionāļu un entuziastu

Šogad ļoti spraiga cīņa notiek tradicionāli populārajā Latvijas Valsts Mežu Pusmaratonā, kur uz starta izgāja maksimālais pieļaujamais skaits šajā distancē - 500 riteņbraucēju.

25km distancē jau starta kalnā vadībā izvirzījās un līdz pat finišam pārsvaru noturēja Didzis Slaidiņš (Volkswagen-Veloprofs.lv), otrais viņa amata brālis no Sporlife.lv komandas Raivis Jansons (abi ir velomehāniķi veikalos Veloprofs un Sportlife), bet trešais Dzintars Ausmanis (Sportland-Bottechia).

Ātrākā no dāmām pusmaratona distancē Rūta Brakovska (MTB Garkalne), otrā Ieva Strēle (Picture Happy MTB), trešā Inese Zvirgzdiņa (mammadaba).

Tukuma posma provizoriskie rezultāti - http://www.mtb-maratons.lv/rezultati/

Vivus.lv MTB Maratons ceturtais posms jau 26. jūnijā atpūtas centrā Kamparkalns pie Talsiem.

Vairāk par Vivus.lv MTB Maratonu, rezultāti, foto un videogalerijas – www.mtb-maratons.lv