Ar spēcīgu dalībnieku sastāvu un sportisko intrigu Ventspilī sākta 10. Vivus.lv MTB Maratona sezona.

Svētdien, 19. aprīlī Ventspils Piedzīvojumu parkā ar gandrīz 1000 dalībnieku piedalīšanos sākās “Vivus.lv” MTB Maratona 2015. gada sezonas 1. posms. 54 kilometru garajā distancē dubultuzvaru izcīnīja ZZK komandas dalībnieki, cēsinieki Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons.
 
Ar ļoti lielu interesi tika gaidīts TREK 54km distances starts, jo Ventspilī uz starta izgāja ne tikai lielākā daļā Latvijas vadošo kalnu riteņbraucēju, bet arī Latvijas rekordists ātrslidošanā, liels kalnu riteņbraukšanas fans Haralds SIlovs. Jau no brauciena pirmajiem kilometriem vadībā izvirzījās ZZK komandas braucēji Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons, kuri pēc 2 stundām un 6 minūtēm kopā arī finišēja, trešajā vietā esošo Andri Vosekalnu (Team Rietumu - Delfin) apsteidzot par 1 minūti un 3 sekundēm.

Haralds SIlovs, kurš lielajā konkurencē ieguva atzīstamo 14. vietu, pēc finiša teica: "Paldies par uzaicinājumu uz Vivus.lv MTB Maratonu Ventspilī! Īpaši patika trases daļa pa mežiem Piedzīvojumu parka teritorijā, kur varēju izmantot tehniskās braukšanas priekšrocības! Ja būs iespēja, plānoju startēt arī citos Vivus.lv MTB Maratona posmos."

Bagātīgu Līdera kreklu ražu "ievāca" Mārtiņš Blūms. Viņa kontā šodien LMT Līdera krekls un Shimano U-23 Līdera krekls, bet viņa komandas biedrs Arnis Pētersons saņēma Dateks Kalnu karaļa kreklu.

Sievietēm Vivus.lv MTB Maratona pirmajā posmā pārliecinošu uzvaru un Radisson Blu Līderes kreklu izcīnīja Lelde Ardava (Team Rietumu - Delfin), kura atgriezusies lielajā sportā pēc meitiņas piedzimšanas. Otrā Ventspilī bija Katrīna Jaunslaviete (eBike Machine), bet trešā - Rūta Brakovska (Vudlande - Smiltene), kura finiša spurtā pret kalnu par 5 sekundēm pārspēja 2014. gada Vivus.lv MTB Maratona uzvarētāju Grēti Steinburgu (Greete Steinburg) no Igaunijas.

Lelde Ardava:"Lai arī trase bija interesanta un spēkus dauz prasoša, esmu ļoti priecīga par veiksmīgo sezonas sākumu un ceru, ka izdosies sasniegt ša gada sportiskos mērķus!"

Šogad ļoti spraiga cīņa notiek tradicionāli populārajā Latvijas Valsts Mežu Pusmaratonā, kur 27km distancē uzvarētāja laurus plūca Dzintars Ausmanis no komandas Fans A- Print (1:04:00), otrais Ivo Irbe (Volvo Mūsa Motors), bet trešais viņa komandas biedrs Pēteris Caune.

Ātrākā no dāmām pusmaratona distance bija Ieva Strēle (Sportlife Cycling Team), otrā - Dace Čerņavska, bet trešo vietu izcīnīja Līna Berga.

Team Rietumu-Delfin ar uzvaru komandu vērtējumā pieteikuši nopietnas pretenzijas uz sezonas kopvērtējuma galveno balvu - ceļojumu ar Tallink uz Stokholmu. Otrie Ventspils posmā - Sportlife Cycling Team, bet trešie – Volkswagen/ Veloporfs.lv

Pēc sacensībām ikviens dalībnieks saņēma garšīgas pusdienas no pašmāju pārtikas ražotājiem Nākotne, Latvijas Maiznieks, Garīši un Balticovo.

Organizatori izsaka lielu pateicību visiem iesaistītajiem ventspilniekiem, un personīgi Ventspils Olimpiskā Centra vadītājam Uldim Boitmanim, Kārlim Gubātam un trases autoram Jānim Šķeperim, jo no dalībniekiem saņemtas tikai labākās atsauksmes!

Vivus.lv MTB Maratons otrais posms jau 24. maijā Tukuma apkārtnē, atpūtas centrā Milzkalns.

Foto, video un vairāk informācijas - www.mtb-maratons.lv